| everyone a întrebat:

Cam cat costa o sedinta de psihoterapeut (specializat in psihologie cognitiv-comportamentala?)
Sau la cine ar trebui sa apelez pentru. a scapa pentru totdeauna de balbaiala!(Acum ceva ani nu puteam spune 2 fraze corect.acum pot numai cateodata ma mai balbai.)
Presupun ca ceea ce declaseaza acest defect este vorbirea rapida si teama de a nu spune ceva corect

2 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Pentru tratarea balbaielii trebuie sa te tratezi la un Cabinet de Logopedie. Acest cabinet ar trebui sa se afla in Policlinica. Pentru relatii competente este bine sa te adresezi medicului de familie, care te va trimite sau te va indruma la ce cabinet poti sa te tratezi in orasul tau. Mult succes si multa sanatate.

| angella1972 a răspuns:

Stiu pe cineva care plateste 500lei\luna pentru 4 sedinte a cate o ora fiecare, si asta intr-un oras mic, dar in alte orase au alte tarife.nu gasesti o fundatie sa te ajute? sunt oameni capabili care practica aceasta meserie si fara remuneratie. daca esti inca la scoala, vezi ca sunt psihologi specializati in problemele copilului, si sunt platiti de ministerul educatiei.succes