| iuliclaw a întrebat:

Cam cat tip pot tine o branula la mana, am una albastra de miercuri dupamiaza si tratamentu e pana luni, pe voi cat timp va tinut branula, mie foarte frica sa nu se infunde sau infecteze nu vreau sa o schimb!

Răspuns Câştigător
| SVD a răspuns:

Nu te speria! Eu am tinut branula aproape 2 saptamani si 3 zile, dar conditia e sa nu o misti.Nu umbla la ea, nu o misca si incearca sa tii locul unde este branula cat mai relaxat. Daca faci ce ti-am propus sunt sigura ca nu vei avea probleme.Pentru mai multe informatii, poti sa imi trimiti un mesaj pe privat!