| hellocat a întrebat:

Imi e foarte frica de ace iar in ceva timp o sa trebuiasca sa-mi pun o branula si sunt foarte stresata. Vreau sa stiu daca va durea si daca voi ati facut injectabile cu algocalmim, cefuroxime sau gentamicina sau daca v-a durut? crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Daca tu privesti intreaga operatiune cu liniste si calm, nu doare deloc.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am stat peste 3 luni si jumatate si cu branula si cu cateter (e o branula mai mare). Aia sa fie cea mai mare problema doar ca la mine am avut 4 operatii pe burta mult mai grele.