| 4Life a întrebat:

Cam pe la ce varsta se schimba o fata ma refer la corp si atitudine?

Răspuns Câştigător
| andreea8888 a răspuns:

Pai depinde si de cum este tratata aceea fata de parinti,ca daca este tinuta din scurt,nu va avea niciodata orizonturile deschise si nu va pasi fara sa se uite in spate dupa parinti,deci va fi lipsita de personalitate,insa in cazul in care are increderea parintilor si sprijinul acestora,dar are dreptul sa decida majoritatea lucrurilor,are oportunitatea sa isi dezvolte atitudinea fara probleme!
Corpul este o chestie relativa din punct de vedere stiintific,pentru ca fiecare din noi are un mod al sau de a se dezvolta, deci ramane sa vezi chiar tu, dar tine cont ca pana la 22 de ani corpul unei persoane de sex feminin se tot modifica!
Sabina

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

16 ani, de aia este numita si de multi "o varsta dificila". Atunci muuuuuuuulte fete incearca sa devina mai mature, atunci deja au iubiti care mai dekare, se gandesc deja la sex, cand ele nu au terminat bine scoala... dar le trece, isi da seama de prostia care au facut-o pe la 18 ani

| medgirl a răspuns:

Pai suntem in permanenta schimbare pe toata durata adolescentei, la unele incepe mai devreme si se termina mai devreme, la altele incepe mai tirziu si se termina tot mai tirziu.In ceea ce priveste atitudinea eu cred ca chiar difera de la caz la caz, depinde si de persoana respectiva.

| eL3cTr0 a răspuns:

Nu cred ca exista o anumita varsta, omul se tot schimba in timp.

[Funda?]

| FanMJJ a răspuns:

La corp pe la 11-12 ani la atitudine un pic mai incolo pe la 14-15

| Raainbow a răspuns:

15,14

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Pe la 12-13 ani, dar sunt şi cazuri care încep şi de la 10-11 ani.
Pa, pa.

| mihaeladulcikk a răspuns:

In perioada pubertatii 11-16 ani, se dezvoltawinking Funda, te rog :*

| mrsALittleLight a răspuns:

Eu de ex la 11 si jumatate ani m-am schimbat complet. ceilalti pe la 12-13 Bafta, fundita?