| XatomisX a întrebat:

Cand apare oficial android 4.0? official nu de pe net sa ii dau update big grin care stie primeste funda

3 răspunsuri:
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Ice Cream Sandwich? a aparut dar stiu ca doar pe Samsung Google Galaxy Nexus I9250 a aparut din 19 octombrie 2011

| XatomisX explică (pentru BlackAngelOfFire):

Eu am Samsung galaxy s2 si nuhs cand apare am auzit k in martie acum

| BlackAngelOfFire a răspuns:

Cam prin apilie cam asa. Sau incearca :Ca sa puteti instala acest custom ROM trebuie sa aveti root la telefon (cautati aici pe site cum se face) si instalat ClockworkMod Recovery. De asemenea, va rog sa aveti bateria incarcata altfel, daca telefonul ramane fara baterie in timpul procesului, acesta se va brick-ui. De asemenea, faceti-va un backup la nand pentru a putea reveni la setarile initiale.

1. Descarcati custom ROM-ul cu ICS de care aveti nevoie

Galaxy S II ICS Alpha 7
Galaxy S ICS Alpha 4

2. Conectati-va telefonul la PC si transferati fisierul in radacina cardului de memorie a telefonului
3. Inchideti-va telefonul
4. Deschideti telefonul in ClockworkMod Recovery tinand apasat butoanele de volum+, home si butonul de power pana telefonul se deschide si apare ecranul de la CMR
5. Folosind tastele de volum mergeti la "wipe data/factory reset" si formatati "/data" si "/cache" de la "wipe data" si "wipe cache". Apoi mergeti la "mount and storage" si formatati "/system".
6. Din meniul principal mergeti la "install zip from sd card" si alegeti zip-ul pe care l-ati transferat la pasul 2 pentru a va flashui telefonul.

Daca totul a decurs cum trebuie ar trebui sa aveti instalat acum Android 4.0 ICS Alpha pe telefonul dumneavoastra.