| Florin_Dima_2000 a întrebat:

Când fumezi un trabuc, trebuie sa tragi in tine?

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Așa se fumează și o țigară. Adică tu nu știi să fumezi o țigară și vrei trabucuri? Văd că ești destul de mic și așa ceva nu prea e de tine dar ce să spun, asta e generația...Vai de noi.

| Axys a răspuns:

Problema e mare tu nici nu fumezi si vrei sa alfi in primul rand afla ca se duc bani aiurea pe tigari iarin al doilea rand toate tigariile pe care se fumeaza toate se trag pai ce fumezi si ti doar in gu si i dai afara inapoi toate se trag in plamani ca sa zic asa...

| Axys a răspuns:

Mai bine sa nu te apuci ca nici Dracu nu te mai poate scapa de viciu e o porcarie am fumat doua luni si m-am lasat rapid.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai prietene? laughing

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu, nu face prostia sa tragi se inhaleaza putin dar nu te apuca de trabucuri sunt muult mai rele decat tigarile

| Coquinetza a răspuns:

Da, si inghiti.

| Ca_Altii_Mai_1979 a răspuns:

Eticheta cere indepartarea benzii dupa ce fumati un timp dintr-un trabuc. Motivul pentru a o pastra pe trabuc inainte de a-l fuma este de a preveni ruperea tutunului, dar, odata aprins, nu mai aveti nevoie de ea. Bucurati-va si savurati trabucul, dar nu inhalati! Dupa aproximativ 12 fumuri, indepartati eticheta, care probabil oricum sta sa cada din cauza caldurii generate.

Asa ca relaxati-va, cu trabucul intr-o mana si un pahar cu porto, coniac, bourbon/scotch, vin (de preferat Cabarnet sauvignon sau Mourvedre) in cealalta. Fara sa va dati seama, veti ajunge sa discutati despre umidoare si havane toata noaptea. Nu este nevoie sa stingeti trabucul, ceea ce majoritatea nu stiu sau uita. Lasati-l sa se „odihneasca" dupa ce si-a indeplinit scopul. se va fuma de la sine. Lasati-l sa se stinga cu demnitate.

Mai multe aici: http://www.trabucul.ro/fumarea-trabucurilor

| DodoAk47 a răspuns:

Nu, nu trebuie inhalat, ci doar tras in gura findca nu are filtru sau carbune