| anonim_4396 a întrebat:

Cand inviti o fatala dans la banchet, trebuie sa-i spui replici de tipul,, imi acorzi acest dans?" sau cum?
Si la banchet se danseaza fete cu baieti doar pe tipul acela de dans lent sau si asa?
Please! Sfaturi pentru banchet(clasa 8)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este musai sa-i spui fetei, daca vrea sa-ti acorde dansul, dar daca o intrebi, fa-o intr-un mod politicos si cald, ca sa nu te refuze, sau sa te creada necioplit.
Banchetul este un eveniment simandicos, unde toata lumea se imbraca la 4 ace, costum la baietii si rochite de ocazii la fete, toata lumea frumos pieptanata si ne purtam ca in inalta societate, respectuosi si elegant.
Nu se danseaza fata cu fata sau baiat cu baiat, decat daca este hora si te prinzi din graba, tot langa un baiat.
Dansurile lente sunt pentru perechi: fata-baiat.
Nu strigi in gura mare, nu tipi, nu razi in hohote, totul se face cu masura, bun simt si eleganta.
Mai multe sfaturi iti vor da si parintii tai, incepand cu costumul calcat si curat, pantofii facuti cu crema, camasa de 1 singura culoare, cu cravata sau papion, ca sa pari cat mai elegant si frumos imbracat, mai ales ca fetitele vin cu rochite lungi si frumos machiate si aranjate si se uita dupa cel mai bine imbracat baiat.

| anonim2005TPU a răspuns:

Nu trebuie sa abordezi un stil care nu iti apartine.Trebuie sa fii tu si sa fii sincer cu fata.Eu ti-o spun fiind o fata.Trebuie sa dansezi cu ea pe orice tip de muzica vrei.Iar daca vrei sa fii mai romantic dansati pe o melodie mai lenta.P.S ia niste lectii inainte? Bafta multa si vezi ce faci sa o cuceresti?