| Desh a întrebat:

Salut TPU! Unde se ține banchetul de clasa a-8-a? Și la banchet există băieți care dansează cu fete?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.De obicei se tine la un restaurant mai mare sau la un hotel care are o sala de evenimente de dimensiuni mari.Da, baietii pot invita fetele la dans, valabil si pentru situatia reversa, indiferent daca sunt colegi de clasa sau nu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cuopilasii de clasa aVIII-a banchetul se tine la scoala, in sala de sport sau la cantina caminului.

Pentru cei care termina liceul (clasa XII_a) si-s majori, banchetul se tine la restaurant, sau organizat la o sala de evenimente(unde se fac nunti, botezuri).

Da, la banchet fetele danseaza cu baietii, ca asa este frumos si normal.

| Fatamuntilor a răspuns:

Asta stiu dirigintii vostri! ei oorganizeaza! va fi oo sedinta cu parintii inainte, asta necesita niste costuri.
inteaba.
Eu am terminat clasa a VIII, in 1986, s-a tinut intr-o sala de clasa mai mare(sala de muzica).S-a adus mancare de acasa (elevii, fiecare ce a putut)Au incaput si profesori, dar si parintii.
Bachetul de clasa a XII s-a la un tinut la un restaurant.

| Hyperion7 a răspuns:

Pai unde se tine banchetul de clasa a VIII-a tine de diriginți și în funcție de ce aceștia aleg și,desigur,și voi.
Și da, exista! Asta e valabil la orice eveniment, însă dacă nu vrei sa dansezi cu ele, poți să nu o faci, nu te obliga nimeni!