| lavinia148 a întrebat:

Cand isi sarbatoresc ziua de nastere cei nascuti pe 29 februarie?

Răspuns Câştigător
| SorinELoo7 a răspuns:

Isi sarbatoresc ziua odata la 4 ani (atunci este an bisesct)

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Lavy! normal ar fi o data la 4 ani, dar cum noi Romanii nu vrem sa pierdem nicio distractie, sarbatorim in avanswinking
O zi frumoasa sa ai!

| MrAngelus a răspuns:

Isi sarbatoresc ziua de nastere odata la 4 ani.

Peste patru milioane de oameni din întreaga lume îşi sărbătoresc astăzi ziua de naştere, după o aşteptare de patru ani. 12.617 dintre ei sunt români.

Statistic, şansele ca o persoană să se nască pe 29 februarie - zi care apare în doar în anii bisecţi, o dată la patru ani - sunt de una la 1.461. În acest moment, în lume sunt puţin peste 4, 1 milioane de oameni născuţi la această dată, reprezentând aproximativ 0, 058% din populaţia Globului. Potrivit Direcţiei de Evidenţă Informatizată a Persoanei, 12.617 dintre aceştia sunt din România, dintre care 6.418 femei şi 6.199 bărbaţi.

Sărbătoriţii zilei de azi se simt speciali, tocmai pentru că s-au născut într-o zi specială. Horoscopul spune despre ei că sunt norocoşi şi că se simt mereu tineri, iar numerologii susţin că sunt toleranţi şi prietenoşi.

http://www.adevarul.ro/life/viata/Nascut_pe_29_februarie_0_654534916.html

| William a răspuns:

Pe 29 februarie, ba tu esti batut in cap?

| lavinia148 explică (pentru William):

Nu, nu sunt batutA la cap... dc intrebi?

| William a răspuns (pentru lavinia148):

Dupa ce spui data neastrii cuiva de ce mai intrebi cand isi sarbaroteste ziua de nastere?

| LauriK_9092 a răspuns:

Eu sunt nascuta pe 29 februarie si imi sarbatoresc ziua pe 28smug

| Crucified a răspuns:

Din 4 in 4 ani, daca este an bisect si-o poate sarbatori pe 28

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic poti sarbatori aniversarea in orice zi doresti, in preajma zilei de drept. De regula toti ne sarbatorim zilele de nastere in weekend chiar daca ziua noastra cade intr-o luni sau intr-o joi. Asa ca nu vad niciun motiv pentru care cei nascuti pe data de 29 februarie sa astepte trecerea celor 4 ani pentru a face chef.

| i86e2 a răspuns:

Unii si-o sarbatoresc pe 28.