| Daria a întrebat:

Cand o sa murim, oare ne vom intalni acolo sus cu cei dragi noua care au murit?thinking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu îmi doresc din tot sufletul ca acolo să mă întâlnesc cu mama de care îmi este cumplit de dor!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Eu cred ca da.
asa ne-a zis si profesoara de religie.

| cosmin2221 a răspuns:

Depinde daca ceilalti s-au dus in rai sau in iad...

| Sallatiny a răspuns:

Dumnezeu a creat mai intai lumea nevazuta, iar apoi lumea vazuta, care a fost creata din nimic. In lumea nevazuta sunt sufletele persoanelor care si-au facut rolul pe pamant si depinde de faptele si comportamentul ei, persoana poate merge in eden sau in iad. Dupa cum cred ca stii, inainte de a invia Iisus cu trei zile, El a fost si a scos sufletele aflate in iad si le-a dus in eden. Deci, da, odata si odata tot ne vom intalni. Sper ca te-am ajutat:*

| flor_4630 a răspuns:

Eu nu cred ca o sa existe asa ceva.Eu cred ca pur si simplu n-o sa mai existi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,pentru ca nu vom fi acolo sus.Nu exista rai mai.Chiar daca multi am vrea.

| Stefan_Raita_1994 a răspuns:

Cei care au credinta merg in rai cei care nu nu merg in rai.a avea credinta ii lucru mare si raiu exista doar pentru aia care nu o vazut calea lacteee nu exista