| Ctynnaa a întrebat:

Cand renuntam la orgoliu? Un baiat tot a stat dupa mine cateva luni, timp in care o faceam pe-a inabordabila (mai si lasam de la mine, ca nu-s batuta in cap). a stat dupa fundul meu, dar acum cred ca i-am oferit picatura care a umplut paharul, desi era vina lui pentru comportamentul meu. Acum nu mai vorbim. Ar trebui sa il caut sau? Din ce am inteles are si o perioada mai proasta, dar in acelasi timp sunt o persoana foarte orgolioasa. Ajutor?! Precizez ca e un baiat foarte curtat si arogant, si totusi a stat dupa mine

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ahm,asa am patit eu, cam ce a patit el.Am stat dupa fundu la una. 3Saptamani nu am cautat-o, apoi a inceput sa ma sune.Ce pot spune, tipa era varsator, eu scorpion. Timp de 3 saptamani nu i-am dat un semn de viata.Mai si tineam la proasta. Oricum, ai grija, usor usor...Roata se invarte, ca doar e rotunda kiss Sa nu ajungi sa te ti tu dupa cucu lui happy Pe viitor fi mai agreeabila.Cat despre orgoliu, persoane mai orgolioase ca scorpioni nu am vazut.Am cateva rude scorpion, si ceva cunostinte.vai si amar, ne ciocanim mai rau decat dalta cu ciocanulhappy

| ruxyycriss44 a răspuns:

Buna! happy Cred ca stii deja raspunsul la intrebarea asta. Daca tii la el ar trebui sa il cauti si sa il intrebi de problemele lui si sa te asiguri ca este bine, sprijinul moral este foarte important. Nici nu se pune problema de orgoliu aici, cand tii cu adevarat la cineva orgoliul dispare pur si simplu fara sa iti dai seama.Plus de asta daca tu ai fi in locul lui, intr-o situatie mai putin placuta, ti-ar placea ca el sa se intereseze de tine si sa iti arate ca ii pasa, de ce nu ar vrea si el acelasi lucru? Nu iti pot spune ce sa faci, dar sper ca te-am ajutat sa iti dai seama ce vrei sa faci! happy

| heelpme a răspuns:

Daca stii ca nu vrei sa il pierzi si iti pasa, cauta-l!

| Black1800 a răspuns:

Pai, depinde ce ai spus de nu mai vorbiti happy Daca simti ceva pentru el sau daca iti place intr-un anume fel de el, eu zic sa incerci sa te apropii cu un "hei" pe fb sau un salut pe strada cand va vedeti. Daca nu iti place in nici un fel de el nu are rost sa faci ceva in privinta asta. Dar totusi mai este si varianta in care poate ai vrea sa iti fie amic happy aici ti-as spune sa incerci sa fii cat mai prietenoasa cu el, dar fara sa il faci sa creada ca il placi sau ceva de genu. Sper ca te-am ajutat happy