| Parvez a întrebat:

E o poveste cam complicata. Am 17 ani, ea 15. Nu cred ca are importanta asta. Suna cam asa. Ne-am cunoscut acum un an si ceva. Am stat 5 luni impreuna dupa care ne-am despartit. Adica ea de mine. Am fost mereu indragostit de ea, as fi facut orice, adica ea e persoana aia alaturi de care ai vrea sa traiesti o viata intreaga. Ne-am impacat apoi cam dupa vreo luna. Pana acum, in total, ne-am despartit de 5 ori. Ea de mine, bineinteles. Eu nu as fi facut asta niciodata. Ultima oara, a fost ceva gen ca tatal ei i-a cerut sa se desparta de mine. Apoi, dupa o saptamana a venit ea la mine si mi-a cerut sa ne vedem pt ca s-au clarificat lucrurile. Ne-am mai vazut doar o data de atunci si apoi am plecat eu in excursie, a plecat si ea la mare, apoi intr-o minivacanta. Si tot am zis sa ne vedem, trecusera doua saptamani. Dar ea nu poate, pentru ca se duce la sala, sta pe la matusi, unchi si nu are timp. Si nu imi spune sa ne vedem in alta zi, ma lasa asa. Mi-a spus de multe ori ca ma iubeste, dar nu cred ca o face. Pentru ca ar incerca sa isi faca timp si pentru mine. Azi ne-am vazut la piscina. Am stat noi si la un moment dat a inceput sa nu ma mai bage in seama si stateam cam suparat. Era cu grupul ei si am zis sa nu o deranjez. Apoi s-a dus pe sezlong si i-am zis sa vina la mine dupa ce sta la soare si a zis ca ok. Dar nu a venit, dupa un timp mi-a zis ca trebuie sa plece, s-a schimbat si a plecat, abia daca mi-a zis "pa". Pentru mine, asta a cam fost picatura care a umplut paharul pentru ca nu mai suport. Am vorbit noi pe fb si mi-a zis ca nu stie sa aiba grija de relatia asta. Si i-am zis ca nici eu n-o s-o mai fac. I-am zis ca trebuie sa vorbim diseara. Si eu chiar nu stiu ce sa fac, daca sa ma despart de ea sau nu. Nu vreau sa regret decizia, dar chiar nu stiu ce sa fac, am o stare de rahat. Am impresia ca ma ia de fraier

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu ultima ta afirmatie. Tu nu te poti desparti de ea, pentru simplu motiv ca ea nu este cu tine.

| LoveSleep a răspuns:

Ea nu d 2 lei pe compania ta.Degeaba ncerci, dac vine doar din partea ta e inutil.Ce avei voi acolo nu e nici mcar o prietenie.

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Se pare ca siteului nu-i mai plac diacriticele.

| Felys a răspuns:

Nu e ultima fata de pe planeta, nu vezi ca nu contezi pentru ea, ce tot insisti sa pastrezi o relatie care nu iti aduce nici o satisfactie, lasa fata in pace si cauta-ti pe alta pe care sa o atragi mai mult, dragoste cu sila nu se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai fraiere? ce relatie vrei tu de la un putache de 17 ani si un copil de 15? in ea alearga hormonii si tipa dupa p.a ca tarzan dupa lei prin jungla,iar tu visezi la vesnicie si la prostii. iubirea la varsta voastra, ca apa de ploaie de vara, vine pleaca, altul la rand, cat mai multe cat mai multi ca viata e scurta si voi va inchipuiti ca asta e succesul.tragei un cosor si pa-pa.nu sta mult la discutii.

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi palce cum gandesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raMLesS):

Pai eram idealist ca tine, dar ele cautau maciuca nu idealuri.de cand le vine memnstruatia la fel ca putanii de 16-17 ani nu vad decat castraveti drepti, adunati cu fundul in fistecare dimineata, iar ei, doar gauri negre, parca ar fi astronauti.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Daca a vrut sa se desparta de mai multe ori de tine inseamna ca chiar a vrut sa se desparta, adica a cautat pretexte..., eu zic sa nu o ti cu forta langa tine din moment ce ea nu da 2 bani pe tine, las-o ca poate mai incolo o sa-si dea seama

| Sweet155 a răspuns:

Mai bine este sa te desparti de ea.Nu merita sa fie cu tine

| Solovey a răspuns:

Iti zic asa ca de la baiat la baiat, ba esti un papagal, unde e barbatia din tine, unde e pozitia ta de baiat? Stai si miorlai dupa ea ca vai doamne nu pot sa o tin langa mine, in locul tau eu o trimite-am in p**** masii si plecam, chiar daca imi era si mie sa fac asta pentru ca o iubeam, dar ai si tu ma pozitia ta de baiat la urma urma sau nu?

| denisman a răspuns:

Frate, las-o dracul de zreanta, nu vezi ca nu te vrea, dar ii este rusine sa o spuna, mai da-o in colo de zreanta...