| IoanaRusu a întrebat:

Cand va avea loc urmatoarea eclipsa de soare sau de luna? Funditalove struck

Răspuns Câştigător
| κλάους a răspuns:

Aici scrie eclipse pana in 2020: http://www.astro-info.ro/eclipse/eclipse_2020.html o scrie chiar si pe cea de astazi:)

9 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Din cate am auzit la televizor, pe Antena 3, urmatoarea eclipsa de soare va avea loc in anul 2015.

Toate cele bune!happy

| Danny a răspuns:

Urmatoarea eclipsa de soare peste 16 ani, insa de cea de luna n-am auzitwinking

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Peste aproximativ 15 ani...adica in 2025

| AdElA96 a răspuns:

Peste 16 ani.

| Zuzy a răspuns:

Deja s. a terminat laughing))
a fos tde la 9:05 pana la 12:07winking
eclipsa a fost partiala afectand tara noastra doar 76% maxim. in Bucuresti a fost vizibila de 75%

| anndrutza_5260 a răspuns:

2016 peste 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmatoarea eclipsa de soare vizibila in Romania v-a avea loc pe 16 august 2026.

| TheLexyy a răspuns:

Urmatoarea eclipsa de soare aproape totala va avea loc in 2016

| kissmyass a răspuns:

In 2015 de ziua mea.