| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Când vad sânge,îmi da o stare de leșin dau chiar și atunci când ma gândesc la acest cuvânt(ma simt rău,ma agit, îmi simt mâinile "moi").Îmi pot gestiona aceasta "frica "? Cum?

1 răspuns:
| 2busy4you a răspuns:

Nu este o frica ci mai mult o repulsie. Sunt foarte multi oameni care au aceste reactii cand vine vorba de sange, nu este o "boala" pe care o poti trata, dar iti poti impune anumite chestii precum este doar un fluid, la fel ca si apa, sucul, laptele, etc, de care nu ar trebui sa ma ingrijorez