| chemicalX a întrebat:

Canon 1000D, Canon 450 D, Nikon D5000, Canon EOS Rebel sau Canon T1i, sauuuu Canon 40D.
care dintre acestea este mai interesant, mai bun? argumentati!
dau funda?

Răspuns Câştigător
| capisci a răspuns:

Cel mai interesant si mai bun e cel pe care ti-l permiti cu minimul de compromisuri. Daca tot ai bagat 450D-ul in categoria asta de preturi, mai bine orienteaza-te spre un 500D (sau daca poti 550D). Daca vrei sa te aventurezi pe camere la mana a doua (ceea ce nu recomand in mod special), te poti orienta spre 40D.