| Francesca17 a întrebat:

Capricorn cu Capricorn se potriveste? Dar Capricorn cu Gemeni?

5 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Capricorn

Ar putea trai o dragoste adevarata doua capre ca dvs? Aveti toate sansele! Singura problema este ca sunteti amândoi foarte ocupati, motiv pentru care puteti avea partide de sex doar în drum spre serviciu sau în scurta pauza de prânz!

Oricât de mult v-ati iubi, oricâta pasiune arzatoare ati nutri unul pentru celalalt, undeva, în cel mai ascuns ungher al inimii dvs., se afla cariera si nevoia de recunoastere sociala. Tocmai pentru ca stiti ce înseamna dorinta de succes, îl veti întelege pe iubitul dvs. si veti fi alaturi de el, indiferent de sacrificii!

Singura dificultate în aceasta relatie este tocmai faptul ca amândoi sunteti mult mai interesati de succesul socio-profesional decât de cel conjugal. Sunteti mult prea seriosi si relatia poate deveni destul de caustica. Va trebui sa va pastrati o parte din energie si pentru a va amuza si a va harjoni! Înlaturati din dormitor orice obiect ce va aminteste de birou si aruncati televizorul pe fereastra! Uitati de emisiunile de stiri atunci când faceti dragoste!

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Gemeni

Nu poate fi un cuplu clasic, caci Geamanul este mult mai dornic de agitatie decât dvs. Mai mult ca sigur, ati picat în plasa mintii sale agere si inepuizabile. Pot garanta ca asta v-a atras de la inceput.

Acest partener va poate ameti imediat, caci dvs. luati prea repede în serios lucruri cu care el se joaca, pur si simplu. Geamanul nu este posesiv. Mai degraba este tot timpul ocupat, asa ca nu va faceti griji daca întârziati la birou. Va va asalta cu tot felul de intrebari despre dvs., moment în care, inevitabil, vi se va face frica si va veti întreba: "Daca îi spun totul, nu se va plictisi repede de mine?". S-ar putea sa aveti dreptate... Schimbarea si înflorirea prorpiei personalitati este o nevoie vitala pentru Geaman. Exista si partea placuta a lucrurilor: datorita faptului ca este în permanenta la curent cu tot ce misca, poate fi o sursa inepuizabila de informatii.

Pentru a-i castiga simpatia, ar fi bine sa îi admirati agerimea si capacitatea da a stoca atatea informatii, si imediat va deveni foarte afectuos cu dvs. Discutiile cu el sunt foarte stimulative si nu veti ajunge niciodata sa simtiti adierea plictiselii. Geamanul este energia întruchipata. Daca este stimulat intelectual, poate munci foarte mult, ceea ce dvs. apreciati foarte mult la un partener.

Relatii între zodia Capricorn si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Taur, Fecioara
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Berbec, Rac, Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Berbec
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Varsator
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Fecioara, Sagetator

EXCELENTA (100%) - Capricorn, Taur, Fecioara
BUNA (80%) - Pesti, Scorpion
DELICATA, RISCANTA (60%) - Berbec, Balanta
DIFICILA, DAR INTERESANTA (50%) - Rac
DIFICILA, CU DATORII KARMICE (20%) - Leu, Gemeni
NERECOMANDABIL (10%) - Varsator, Sagetator

http://www.acvaria.com/astro-zodia_capricorn.php?p=astrologie

| Mayyyyyy a răspuns:

Buna! http://www.google.ro/......http?/url
uita-te aici!
pai eu sunt gemeni! si am o prietena care este capricorn! ma inteleg destul de bine!

| Toxic_6263 a răspuns:

Cauta si u p google compatibilitatea zodiilor sau ceva d genu