| daghy14 a întrebat:

Care a citit "Elevul Dima dintr-a saptea"? Sau care o citeste?
1. ce ziceti de carte?
2. ce parte v-a placut cel mai mult?
va spun si eu mai tarziu

7 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Eu tocmai am terminat-o de citit. Mi-a facut o impresie foarte buna, in special visul de a isi construi un regat pe o insulta unde urmau sa gaseasca o comoara; mi-a placut elanul baietilor, forta lor de munca, solidaritatea de care au dat majoritatea dovada. Alt lucru care mi-a atras atentia a fost poreclele puse profesorilor; mi-a parut rau pentru Dima, a fost exmatriculat la inceputul clasei a VIII-a din cauza profesorului de istorie, desi el nu a facut altceva decat sa apere dreptatea. Si povestea de dragoste dintre el si Lotte a fost frumoasa, acei tineri au fost in stare de a se otravi pentru a se razbuna. Mi-a parut rau ca nu au ramas la final impreuna.
Cel mai mult mi-a placut partea in care cei doi indragostiti s-au casatorit si au fost impreuna.

| oz a răspuns:

Cartea mi-a placut. Mi-a placut ca poate regasim acolo ce am visat si noi...sau ce visam...calatorii,comori aventuri...SCOALA...profesori...

| just|breathe a răspuns:

Eu vreau sa o citesc cat mai curand.Deocamdata sunt la "Mara"

regis
| regis a răspuns:

Cred ca este singura carte care m-a emotionat pana la lacrimi si cred ca orice adolescent ar trebui sa o citeasca. Mie cel mai mult mi-a placut finalul, acolo mi-au si dat lacrimile.

| daghy14 explică:

Eu tocmai am terminat-o azi de citit!big grinSi sa va spun despre ea:
cam aventuros baiatul, dar imi place! Ce adolescenta! Nu m-am putut opri din citit pana nu am terminat-o! Pacat ca s-a sfarsit tragic.Fiecare credea ca celalalt a murit si au mers pe vieti diferite. Apoi s-au reintalnit, au vorbit si si-au luat Adio!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. Da a fost destul de frumoasa, mi-au placut personajele si faptul ca ele se asemanau cu noihee hee adica vroiau sa stea in ultima banca si sa copieze...laughing)super tare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut foarte mult cartea, iar sfarsitul a fost inspaimantator de impresionant happy