| Psihoyounger a întrebat:

Care a fost cel mai romantic moment din viata ta?

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Deocamdata nu am decat 14 ani. Dar cu siguranta, pana acum, un moment mi-a marcat deplin adolescenta.
Unui baiat ii placea de mine de cativa ani (si inca...)! Si tot incearca, si incearca din rasputeri sa imi arate asta. Pana la urma, dupa un timp, am observat ca nu doar fizicul conteaza si am descoperit ca era o persoana extraordinara in interior!
In timp ce ne plimbam prin parc, pentru ca eram foarte buni prieteni (si inca mai suntem, dar nu suntem si iubiti), ne-am asezat pe o banca in fata lacului. Intr-un moment de tacere, mi-a cautat mana si mi-a strans-o cu putere de parca nu ar mai fi vrut sa-mi dea drumul. S-a uitat in ochii mei si m-a sarutat.
Cred ca aceasta experienta nu o voi uita niciodata, chiar daca pentru alte fete mult mai experimentate de varsta mea nu ar insemna mare lucru... dar pentru mine a insemnat enorm...cand vreau sa zambesc, ma gandesc la acele cateva secunde de batai puternice ale inimii si inca sper sa le regasesc candva.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai am avut mai multe momente romantice, cum ar fi primul sarut, prima intalnire, primul te iubesc primit de la iubit, mai multe ...hmm...pacat ca au trecut si nu se vor mai intoarcesad

| Psihoyounger explică:

Toate raspunsurile m-au emotionat... pe care sa-l aleg? Ziceti si voi...

Py

| Cryssy a răspuns:

Pai...trebuie sa ma gandesc un pic...ca au fost mai multehee hee

...aaa...cred ca stiu laughing

-cand fostul meu prieten m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, el stand in genunchi...hee hee

| Betty18 a răspuns:

Primul sarut noaptea sub cerul liber:X:X:X:X:Xsi au mai fost si multe altele dar doar stiti ca primul sarut nu se uita nicioadatalaughing

succes

| Georgiana2905 a răspuns:

Iubirea asta... Iubesc ca sunt iubita. Iubesc ca sentimentele mele imi sunt mai mult decat impartasite. Momentele in care m.am simtit intr-adevar in al noulea cer sunt multe dar totusi putine cele care imi sunt inca intiparite in minte. Nu voi uita niciodata primul sarut, prima noapte de dragoste,,,,. Tot ce ma leaga de el sunt amintirile acestea vi pe care as vrea sa le rememorez, chiar daca sunt amintiri legate de fostul. Imi lipseste si nu. Oricum el a fost cel mai romanic moment din viata mea, El cu tot ceea ce mi-a oferit.

| annda a răspuns:

Au fost destule dar unul care mi-a ramas in minte a fost cand am cunoscut un tip si din vorba in vorba i-am zis ca-mi plac stelele si m-a luat de-o mana si am mers pe deal si ne-am uitat toata noaptea la stele(si un act de nebunie in acelasi timp ca-l cunosteam de 2 3 ore). big grin

| cery a răspuns:

Poi... cel mai romantic
cand dansam cu prietenu
si m am dat pe spate si mi a zis,, mon sherry vrei sa fi prietena mea?''laughing:X

| glamorous girl a răspuns:

Primul sarut:X:X:X

| fluturashmulticolor a răspuns:

Daa...

chiar imi amintesc un moment romantic chiar foarte binebatting eyelashes

intr-o seara eu cu o prietena ne plimbam pe afara si ne plictiseam.whistling pana cand mi-a venit mie o idee : sa sunam pe anumiti tipi cu numar ascuns sa vad daca mi ar accepta provocarea (adica sa ne intalnim fara sa ma cunoasca si fara sa stie nimica de mine)...

si cu unu mi-a mers chiar foarte bine (prietena mea asigurandu-ma ca e foarte dragut si de treaba).
si m-am gandit ca poate dintr-o joaca va deveni ceva serios...

whistling

si asa s-a si intamplat.

am vorbit cu unul din baietii respectivi si pe mes si prin telefon.

destul de mult...

cam 2-3 saptamani.

dupa care a ramas ca ne vom intalni.

eu aveam foarte mari emotii deoarece nu il stiam deloc din vedere doar din spusele prietenei mele
laughing

si pana la urma a ramas k ne vom inatalnii pe o alee.
asa am si facut.

si ne am intalnit acolo ...de fapt el era deja acolo de mult timp.
si chiar nu ma asteptam la un moment romantic sa se intample.

dar nici nu ne am salutat.
abia ne am privit in ochi asa de la distanta...
si cand deja m-am apropiat.
el a venit asa repede vreo cativa pasi catre mine si m-a sarutat.

a fost asa un sarut luung siii duuulceeee :X
parca si acum il simt

whistling...

si uite ma.
de atunci (de 6 luni ) suntem impreuna :X

| PsihoLove a răspuns:

Primul sarutkiss a fost de neuitat...