| Hng123 a întrebat:

Care a fost ultima medie de intrare la umf București, asta a buget?

1 răspuns:
| BeautifulSunflower a răspuns:

Aceste informatii le-am luat de pe romaniatv.net :REZULTATE FACULTATEA DE MEDICINĂ CAROL DAVILA. La Universitatea de Medicină şi Farmacie "Carol Davila" din Bucureşti s-au adunat de la primele ore câţiva candidaţi care au aşteaptat cu sufletul la gură rezultatele. Candidaţii îşi ştiu notele de miercuri când au dat şi examenul. Acum este foarte importantă ierarhizarea pentru că este mare bătălie. Sunt aproape cinci candidaţi pe un loc, iar locurile sunt limitate. "La Facultatea de Medicină, cea mai mică medie a fost de 81 de puncte, am avut 21 de olimpici care au intrat cu medie maximă, iar cel mai bun candidat care a susţinut examenul a obţinut 99 de puncte. Cele 130 de locuri disponibile la Medicină dentară au fost ocupate cu punctaje de la 98 la 75 de puncte, candidaţii având teze foarte bune. La Farmacie am avut 140 de locuri şi un olimpic cu 100 de puncte, ultimul punctaj fiind de 74 de puncte, iar în ceea ce priveşte Facultate de asistente medicale şi moaşe, cele 170 de locuri la buget s-au ocupat cu medii bune.", a declarat Ionel Sinescu, rectorul UMF „Carol Davila".

Universitatea de Medicină şi Farmacie "Carol Davila" din Bucureşti a publicat listele cu candidaţii admişi şi respinşi la Facultatea de Medicină, Facultatea de Medicină Dentară, Facultatea de Farmacie, Facultatea de moase şi asistenţă medicală.

Potrivit b365.ro, la Facultatea de Farmacie, ultima medie de la BUGET este 74. La Medicină Generală, ultima medie de la BUGET este 81. De asemenea, şi la Facultatea de Medicină Dentară s-au afişat listele cu candidaţii admişi. Ultima medie de admitere la Facultatea de Medicină Dentară (BUGET), în 2015, este 75.

http://www. romaniatv.net/rezultate-admitere-umf-carol-davila-vezi-listele-cu-candidatii-admisi-la-facultate-si-ultimele-medi_234639.html#ixzz4U3oktcBm