| Luiza_4305 a întrebat:

Care considerati ca este principalul motiv, pentru care din ce in ce mai multi oameni aleg sa fie superficiali?

6 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Indiferenta.

| SweetCandy a răspuns:

Lumea in care traim si greutatile de zi cu zi

| DonGiovanni a răspuns:

Intra sarsaila in ei

| WhiteWings a răspuns:

Din comoditate si lene mare

| pam_pam a răspuns:

Unii asta au gasit in caminul familiilor lor, si le-au preluat -poate in mod inconstient- comportamentul parintilor/ fratilor, sau asta le e caracterul. Altii, gen eu, vor sa devina superficiali cand vad ca si ceilalti sunt. (eu nu reusesc si intr-un fel ma bucur) Consider ca asta e un 'scut' impotriva 'atacurilor' la persoana. Dezamagiri, suferinta, chestii de genul. Nu suport oamenii superficiali, dar consider ca asta se gaseste in fiecare dintre noi, mai mult sau mai putin. Oricum, superficialitatea cred ca e o trasatura de care poti sa te vindeci, sau cel putin cu unii dintre apropiati. Asta daca reusesti sa le arati ca exista si o varianta mai buna de 'scut', fara a fi superficial.

| cutie a răspuns:

Deacord cu toate de mai sus