| Anitta97 a întrebat:

De ce unii oameni aleg sa faca rău altor oameni fără nici-un motiv?

Răspuns Câştigător
| 4evergentleman2023 a răspuns:

Multi avem traume nerezolvate asta nu imseamna ca trebuie sa fim niste jigodii cu semenii nostri! Au trecut si si prin acelasi situatii si au dezvoltat in subconstient un mecanism de aparare si sunt pe modul,, fac eu rau decat sa mi se faca din nou rau", asta ca oricum erau inconstienti si au preferat sa umble cu un anturaj plin cu oameni dubiosi! Cu multe probleme mentale! Ar trebui arsi pe rug psihopatii si sociopatii e plina societatea de ei, sunt in libertate in loc sa fie internati la spitalul 9, ogramada umbla printre noi, asta e pacatul suprem ca sunt liberi si continua sa faca rau si multi scapa ca au pile!
In general sunt sociopati stiu ca fac rau si tot aleg sa faca rau in schimb psihopatii nu disting raul de bine si invers ei nu sunt constienti cand fac rau pentru ei e o normalitate nu au deloc remuscare pentru ceea ce fac!

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă se răzbună la întîmplare pentru traume vechi inconștiente.

| dullcat a răspuns:

Ne numim oameni dintr-un motiv destul de clar. Daca situatia era altfel poate ne numeam ingeri si atunci, in mod evident, nu raneam pe nimeni, fie apropiati fie straini.

| EestiSodalane a răspuns:

Ură de sine exprimată prin ură față de alții.

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Pentru unii e cool

| Anitta97 explică (pentru OSLOMELBOURNE):

Cool? laughingeu chiar nu înțeleg ce poate fi cool in a fi răutăcios ….

| OSLOMELBOURNE a răspuns (pentru Anitta97):

Te simți superior, simți ca îl domini pe celalalt.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Se razbuna si au impresia sau se mint ca asa depasesc acele traume. Printre altele se mai enumera si psihopatia si sociopatia.

| Anitta97 explică (pentru 4evergentleman2023):

Și tot asta cred … ca sunt oameni cu traume nerezolvate. sad din păcate

| Anitta97 explică (pentru 4evergentleman2023):

Daaaaa

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru Anitta97):

Multi avem traume nerezolvate asta nu imseamna ca trebuie sa fim niste jigodii cu semenii nostri! Au trecut si si prin acelasi situatii si au dezvoltat in subconstient un mecanism de aparare si sunt pe modul,, fac eu rau decat sa mi se faca din nou rau", asta ca oricum erau inconstienti si au preferat sa umble cu un anturaj plin cu oameni dubiosi! Cu multe probleme mentale! Ar trebui arsi pe rug psihopatii si sociopatii e plina societatea de ei, sunt in libertate in loc sa fie internati la spitalul 9, ogramada umbla printre noi, asta e pacatul suprem ca sunt liberi si continua sa faca rau si multi scapa ca au pile!
In general sunt sociopati stiu ca fac rau si tot aleg sa faca rau in schimb psihopatii nu disting raul de bine si invers ei nu sunt constienti cand fac rau pentru ei e o normalitate nu au deloc remuscare pentru ceea ce fac!

| ochiul a răspuns:

Se simte bine