| Maxim96 a întrebat:

Care credeti ca-s cele mai des intilnite probleme ale adolescentilor in ziua de astazi?

Răspuns Câştigător
| τττ a răspuns:

Bună.
-notele proaste
-certurile cu părinții
-despărțirile de iubit/iubită
-renunță la virginitate mai devreme decât trebuie
-pierderea unui prieten etc
Fiecare persoană are probleme, este ceva absolut normal.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Lipsa de educatie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o perioada in care fiecare tanar tinde spre formarea propriei personalitati, o stare conflictuala cu cei din jur-in special cu cei mai apropiati.Problema e ca majoritatea parintilor nu stiu sa abordeze corect problema, tensionand ei atmosfera.Conflictul,in esenta, se datoreaza faptului ca adolescentul considera ca el vede cel mai clar lucrurile, ignorand situatia practica.Iar restrictiile impuse de parinti provin din teama ca odrasla lor sa nu apuce drumul gresit.

| ade291 a răspuns:

Dupa parerea mea, stresul cu scoala, certurile cu parintii/ prietenii si problemele personale.