| swaggerofachampion a întrebat:

Care credeti ca sunt grupurile sociale predispuse consumului de droguri? happy

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

In special adolescentii care fac parte din grupuri in care se fumeaza,se bea si se incurajeaza consumul de droguri chiar de persoane de varste mai mari ca ei, copii care sunt exclusi din anumite grupuri,poate chiar la scoala,acasa sunt orfani,fie batuti/injurati de parinti, tratati ca un "nimeni" si isi gasesc linistea in cosumul de droguri dar si alcool, si desigur din grupurile consumatoare de droguri nu lipsesc nici cei de varste mai inaintate care considera ca daca nu mai au sotie/sot, a murit cineva, au pierdut locul de munca, e rost sa se apuce de droguri desi viata lor e in joc. Copii ai strazii care sunt fortati de altii sa fumeze si sa se drogheze si mai tarziu, cand mai cresc, sa ii indemne pe altii la randul lor sa consume. Toate persoanele astea au nevoie de cineva care sa le explice ca viata nu e chiar asa cum o vad ei si pot exista si fara droguri.

| DNSK a răspuns:

Persoanele care au probleme acasa
Adolescentii curiosi sau teribilisti
Copiii/adolescentii cu parinti bisexuali sau homosexuali
Copiii/adolescentii cu probleme de adaptare intr-un grup de prieteni sau in clasa etc

| Claudys a răspuns:

Cei fara un sprijin moral din partea parintilor sau din partea prietenilor, persoanele care se lasa usor influentate de anturaj...