| Lettie a întrebat:

Care dintre voi crede in deviza:viata e scurta, traieste clipa la maxim?

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Eu! Imi place sa traiesc si sa gresesc. Pana la urma... cei care ma iubesc, ma vor ierta, nu?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Deviza ta e una destul de falsa pentru ca te poate face sa exagerezi si sa gresesti. Eu am alta parere. Eu sustin deviza : Viata e scurta asa ca nu ii lasa pe altii sa o traiasca in locul tau. Traieste viata dupa greselile si invataturile tale. Cu temerile si curajul tau. Asa cum crezi ca e bine. Cere sfaturi dar cantareste-le bine si nu ii lasa pe altii sa decida in locul tau. Altfel vei regreta mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| Catte a răspuns:

.intr-adevar.viata este foarte scurta.happy
stii.este vorba aia 'ca la moarte cersim clipe'happy
asa este.happy
Dar cu partea 'traieste clipa la maxim'. nu ma acomodez.adica.nu imi convine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce context e folosita deviza. daca e vb de iubire, da, traiescc clipa la maxim. daca e vb de un fum din capul meu( de ex vreau sa fumez) ar fi preferabil sa nu mai traiesc asa tare clipa aia la maxim. dar acu depinde de persoana.