| ALeXaNDrALoVEpARa a întrebat:

Care dintre voi simtiti nevoia sa fiti singuri? fara nimeni? tristi? in pustietate sh de ce sunteti asa? ce va atrage sa fiti mereu singuri?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu sunt o fire mai complicata. Sunt momente in care vreau sa fiu complet singur si sunt melancolic sau momente in care vreau sa am alaturi un grup de prieteni si ma simt extraordinar in compania lor. De obicei imi place sa fiu singur atunci cand vreau sa meditez asupra vietii, asupra comportamentului meu. Incerc sa gasesc solutii spre o viata mai buna.

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Se mai intampla. Uneori fiind singur cu gandurile tale le poti lasa sa curga natural si mintea se limpezeste mai usor. Trebuie respectat un echilibru, nici pustnic ca te salbaticesti, dar nici asa sa n-apuci sa mai asculti un pic linistea. Tu de ce intrebi? E vorba de prietenul tau? Daca e asa trebuie doar sa intelegi ca nu e nimic in neregula, baietii si fetele gandesc un pic diferit si uneori trasaturile lor se mai bat cap in cap. Daca accepti asta fara suparare si stii cand sa ii lasi spatiu sau liniste ai un avantaj fata de peste 90% din femei (ma refer la cele tinere ). Sa-ti mai dau un sfat bun: daca nu ai o pasiune care sa implice creatie si imaginatie nu stii ce pierzi. De obicei e ceva legat de arta, dar nu e deloc obligatoriu.

| Yarinn a răspuns:

Nu imi place mereu sa fiu singura, dar sunt o fire melancolica ce prefera des singuratatea.Deasemenea sunt si foarte romantica si imi place sa am pe cineva alaturi, cu conditia ca acea persoana sa inteleaga nevoia mea de singuratate.Imi place, de exemplu, sa fiu singura atunci cand pictez, cand compun poezii si in special cand citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau asta mereu dar uneori chiar as vrea sa fiu singura si sa plang, dc? Pentru ca mi-am pierdut cea mai buna prietena si nu mai e nici o sansa de impacare. Acum sunte cele mai bune colege dar mie imi e dor sa fiu cu ea si in afara scolii sad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt una dintre persoanele carora le place sa se distreze la maxim, dar in acelasi timp prefer sa nu le spun prietenilor mei problemele, apelez la ei doar pentru timpu` liberwinking. Doar la partea asta -comunicarea, sunt mai singuratica; in rest, distractia pe primul locwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer si eu imi doresc sa stau singura unde pot sa-mi depasesc toate problemele si sa inving dificultatile. Am 16 ani si totusi cred ca nu e o varsta foarte potrivita pentru neintelegeri, dificultati si probleme. daca vrei sa vb mai multe intra pe id`u : geuts_94winking
Pa`!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur in carapacea ta esti mai greu de ranit, te simti mai protejat de cruzimea si rautatea umana.