| Unique a întrebat:

O intrebare pentru oamenii mai tristi fara bagare de seama! Ce simtiti voi cand suneti singuri si plangeti mereu? de ce simtiti nevoia de-a sta singuri fara nimeni? sau de ce nu faceti vreo activitate?

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Pentru ca uneori lumea e prea rea si nu stie decat sa-ti dea in cap. Si prietenii te injunghie pe la spate si nu te ajuta. Ce activitate sa faci? Cand vezi ca toata lumea e atat de prefacuta parca iti vine sa-ti iei lumea in cap si sa te duci pe o insula pustie. Nu trebuie sa judeci oamenii pentru ca stau singuri si plang. oamenii astia trebuie ajutati, ei au probleme, stii cat de mult bine poate sa faca un cuvant bun cand esti la pamant? Incearca sa ajuti, o sa ti se intoarca ajutorul candvawinking

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca singuratatea e a doua natura a meahee hee
Simt nevoia sa stau singura pentru ca imi place sa aud glasul consiintei mele care e sufocat cand e in lume.Imi place sa ma intind pe iarba cu castile in urechi si sa visez, sa visez, sa visezday dreaming

| Cσσкiє a răspuns:

1. Simt că nimeni nu are nevoie de mine, în afară de rude, că sunt ultimul om de pe pământ.
2. Dacă sunt singură nu-mi vorbeşte nimeni, analizez eu situaţia şi îmi zic în gând că totul va fi bine.
3. Pentru că nu mai am chef de nimic în momentul în care mi se rupe inima, vreau numai să stau în pat sau la calculator, cu muzică tristă. O zi bună! Andreea, 12 ani. big hug

| Aηηy a răspuns:

Si mie mi s`a mai intamplat, dar cand plang ma descarc. happy

| HBK a răspuns:

Simplu: te ajuti singur!
Ne nastem si murim singuri. De ce tot avem aceasta pretentie de a avea pe cineva langa noi de-a lungul vietii? Nimeni nu are dreptul sa ceara asta nimanui. Singuratatea nu este o povara, daca stii sa apreciezi complexitatea fiintei care esti. Spune-ti, cand treci prin astfel de crize: "nu sunt niciodata singura, pentru ca gandesc!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inutil.Cind e vremea naspa creste presiunea atmosferica cea ce afecteaza un pic psihicul trimitindu-ne in butoaiele pline cu melancolie. Trist dar adevarat. Mi-a zis Bacovia.