| anonim_4396 a întrebat:

Simțiți vreodată nevoia de a avea oameni în jur? Sunteți vreodată triști sau deprimați din cauza asta?
Întrebarea e mai mult pentru cei ce se simt confortabil mai degrabă singuri.

20 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu cateodata simt nevoia de a ma retrage singur si sa ma izolez.Prea multa aglomeratie si lume imi face rau.(anxietate sociala)

Insa simt nevoia de a avea parintii aproape,bunicii si cei care ma iubesc,ceilalti, cunostinte, nu prea.

Oricum sunt deprimat ca nu am reusit sa imi fac prieteni, dar totusi, sunt multe momente in care ma simt bine singur si nu as avea nevoie de ei.happy Nu stiu ce elaughing

| Speed99 a răspuns:

Nu. Alti oameni ma epuizeaza.

| RAY a răspuns:

Simțiți vreodată nevoia de a avea oameni în jur?
Da, ca m-am obișnuit cu ei de ceva vreme, înainte nu eram obișnuit dar acum îmi place sa vorbesc cu un necunoscut
Sunteți vreodată triști sau deprimați din cauza asta?
daca trece câteva zile sa nu ma vad cu cineva simt depresie, tristețe, dacă nu ies afara pe strada și stau pe laptop câteva zile devin depresiv

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

La ce job ai, as intra in depresie după o zi de stat în casa.
Ce zici acum se cam contrazice cu ce am vorbit noi.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se contrazice, faptul ca cunosc noi persoane noi mereu, nu inseamna ca am prieteni cu care sa ma vad des, pur simplu sunt clienti le vad o data apoi numai le vad, am avut o data un prieten bun dar nu ma simteam confortabil cu el, avea 1, 90 eu find mic de inaltime plus ca i placea alcoolul,nu am mai vorbit cu el, desi rational era pe placul meu, emotional nu era, am ajutat pe multi dar mau uitat, decat sa fiu dezamagit prefer singuratea sau sa vorbesc cu persoane rationale, dupa atatia anii pe TPU am doar cativa prieteni pe TPU dar ma bucur ca i-am cunoscut

| Drimmero a răspuns:

Si eu ma simt conformatil uneori cand sunt singur, cand merg singur pe strada,, dar nu se compara cu o companie de retardati care te fac sa razi.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu prea. eu sunt genul care daca nu are o companie buna, mai bine sa nu o am deloc, deci prefer sa fiu singurica. Câteodată, tu îți poți fi de ajuns.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Ma faci sa ma simt dubioasa laughing nu ma ajuți

| GoldenZenith a răspuns:

Lasă astea, gagico! Nu ești dubioasă deloc.

| BlackRose03 a răspuns:

1.Cateodata,imi place sa rad si sa ma simt fericită, iar cand nu sunt persoane prin jur mi-e greu sa am parte de acest sentiment.
2.Sincer nu.Imi place sa fiu singura, ma simt mai linistita astfel. Câteodată vreau sa vorbesc cu cineva si sa rad împreună cu acel cineva, dar singurătatea ma defineste.

| anonim_4396 explică (pentru BlackRose03):

Preferi sa stai singura mereu? Adică nu ai nicio problema sa fii singura mereu?

| BlackRose03 a răspuns (pentru anonim_4396):

Câteodată simt nevoia de a vorbi cu cineva, dar nu am nimic impotriva.Depinde de persoana...De mediul in care ai trăit si ce oameni te înconjoară.
Eu am fost mereu singura, deci nu imi e greu sa traiesc astfel.
Pana la urma toti suntem singuri la finalul vieții...
Multi oameni sunt falsi si interesati de ei insisi.Nu toti sunt la fel, dar prefer sa imi fiu singura prietena pentru a nu fi ranita in final.
Si daca ai prieteni cu ce te ajuta?
Poți fi la fel de fericit si singur.Cel putin stii ca nu esti înconjurat de oameni falsi.

| syd a răspuns:

Oricine simte asta. mi se pare o intrebare retorica (doua actually).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nope si nope.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un singur om dintre toți cei care ati răspuns, a fost sincer, restul ați mințit toți.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si de unde esti tu asa sigur sa spui asa ineptie? Ii stii pe toti in persoana? Sau crezi ca toti sunt vai si amar ca tine, adica au nevoie mereu de cineva in preajma? Sa fim seriosi. Tu crezi ca isi mai pierdeau astia timul vara mai ales sambata aici pe site daca aveau nevoie de oameni pe langa ei? Macar foloseste creierul ala sa gandesti. A spus si syd o alta ineptie si te.ai luat repede dupa el. Poate ca te.a descris pe tine, de aia a fost singurul pe care l/ai crezut, cine stie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing) nu, nu m-am luat după nimeni.
E părerea ta, e ok, bine ca ai zis-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.
Sunt trista cand vreau oameni in jur si nu pot sa ii am pe aia care " imi permit " sa fiu eu, in cazul asta il prefer pe " Nimeni ".

| JustStitch a răspuns:

Da

| Kiwibibilă a răspuns:

Da, mi se intampla foarte des sa vreau oameni in jurul meu si sa nu am. Si ma frustreaza asta foarte mult.