| miauu a întrebat:

Care e diferenta intre zahar brun si zahar alb? unde pot gasi de cumparat zahar brun?

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Http://ronipress.files.wordpress.com/2008/12/zahar_brun.jpg asa arata, exact cum ii zice si numele este brun.il gasesti cam pe unde gasesti si zaharul alb, in magazine gen carrefour, cora etc.se gaseste si la pliculete.
Zaharul brut(brun) este un alt inlocuitor al zaharului rafinat care acum se gaseste si in Romania. Este asemanator cu zaharul obisnuit dar considerabil mai inchis la culoare si cu o forma mai neregulata. Pentru prajituri, cozonaci sau alte dulciuri, zaharul brut se comporta la fel ca si cel obisnuit insa are punctul de topire mai jos, face mai putina spuma si este mult mai sanatos decat zaharul rafinat.

1 răspuns:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La supermarket.