| Grigore666 a întrebat:

Care e părerea voastră?
1.De ce în unele școli există conflicte?
2.De ce oameni în general preferă să se bată intre ei în loc să se ajută.
3. Dacă continuam așa gândiți-vă unde putem ajunge în câțiva ani.

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

1.Pentru ca exista idioti si profesori incompetenti.
2.N-ai de ce sa ajuti o persoana cu care vrei sa te bati. Vrei sa faci asta pentru ca nu o suporti sau iti face ceva.Deci trebuie sa fi tampit sa ajuti o persoana pe care nu o vrei si cu care n-ai nici o legatura.
3. Unde? Unde ajungem? O sa ramanem la fel.Nu este o lege(nu d-aia facuta de idiotii astia care se ocupa cu legile statului) care sa spuna ca trebuie sa se agraveze. Exagerati prea mult.

| єχcєєℓ a răspuns:

Gelozia.

| BTWIN a răspuns:

1.conflictele sunt generate de neintelegeri,iar acestea sunt o multime(pot aparea conflicte de la o banca, de la o fata, de la faptul ca cineva i-a represat ceva, de la o observatie, de la o gluma )
2.multi aleg calea violentei pentru ca "decat" atata stiu, alegerea elevilor in privinta caii e influentata si de educatie, de parinti(un elev cu capul pe umeri, civilizat nu va alege niciodata calea violentei)
3. daca vom continua asa cu batai, vom ajunge sa ne omoram intre noi chiar si din cele mai mici neintelegeri
Cheia este educatia si bunul simt.