| prs0396 a întrebat:

Care e scoala vietii? ce inseamna asta?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Experientele de zi cu zi.
Anturajul.
O viata foarte tumultoasa si diversa.
De a te descurca in fiecare zi si a duce un trai foarte tumultos. intelegi?

| darrio2007 a răspuns:

Sa treci prin multe, de-a lungul anilor, cu bune dar si cu rele.Adica,sa fii matur fizic dar mai ales psihic.Nu poate spune un copil de 12 ani(exemplu) ca are scoala vietii.

| OnuOnulică a răspuns:

Scoala vietii inseamna traind printre golani si prieteni de bloc, vecini...

| Jipa95 a răspuns:

Scoala vietii = un om care a trecut prin toate ( majoritatea dintre ele ) problemele care apar in viata.