| loryys a întrebat:

ce inseamna ca o fata sa aiba scoala vietii? un baiat mia zias ca prietena mea are scoala vietii. ke a vrut sa zica? dau fundita!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Adică a trecut prin multe, are experienţă, ştie multe despre viaţă.

| LolaLollita a răspuns:

Inseamna ca a trecut prin multe si a invatat singura ceea ce stiehappy

| Zatharra a răspuns:

Presupun că a vrut să zică, că a trecut prin multe la viaţa ei!

| Smile2BHappy a răspuns:

Școala vieții este o sintagmă ce desemnează cunoașterea accesată prin intermediul experiențelor din viața cotidiană. De regulă, școala vieții este pusă în opoziție cu studiul instituțional sau autodidact, căutând să i se substituie în cazul lipsei ori precarității muncii intelectuale depuse. Sa incerci sa il intrebi si pe el.

| loryys explică (pentru Smile2BHappy):

Mai...ea este cu acel baiat si sa dezbracat in fata lui etc..si i-a spus ei ca are mai multa scoala a vietii decat andreea ce vrea sa zica?

| SamuelTudosa a răspuns:

Inseamna ca sa *** cu toti bulangii laughing