| BN21K a întrebat:

Care e treaba cu grtupul ala Junimea?
Ca tot aud de el si de pe Facebook si de la prieteni.
Ce are asa special acel grup?

Răspuns Câştigător
| Dugalle a răspuns:

E un grup de facebook in care se fac glume foarte proaste, infantile, imature si chiar fara nici un haz. Sunt glume chiar lipsite de umor daca esti la o varsta de exemplu la 20 de ani si ai simtul umorului dezvoltat si rafinat nitel.

E un fel de Hugelol sau 9gag al Romaniei. Ambele site-uri is la fel proaste in materie de glume. Nu le incerca.

5 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

In mare parte este cum a zis Dugalle, dar sunt si glume bune, unele dintre ele au farmec doar daca esti la liceu. Tine si de subiectivitate, daca ti s-a intamplat, ai trecut prin ceva ce e descris in gluma, "povestioara" respectiva ti se pare comica.

| Dugalle a răspuns (pentru aXy99):

Zi-mi si mie te rog glume bune de la liceu? Doar pentru ca sunt la facultate acum nu inseamna ca nu am fost la liceu.

Nu imi spune de genul " acel moment cand profa te asculta dar nu ai invatat si ii dai o scuza penibila " sau altele cu " acel moment " sau cele in care arata incompetenta unui profesor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are glume.

| Cσcσ a răspuns:

O adunatura de tanci cu varste cuprinse intre 12 si 15 ani, care fac glume nasoale. Nu stiu cum am ajuns si eu acolo, avand in vedere ca nu intru pe Facebook decat o data pe luna.
Pa!

| Sportfreak a răspuns:

Faza e ca grupul original are doar 100000 de participanti si nu este o pagina, in acel grup se face caterinca de aproape orice. rolling on the floor