| anuka122 a întrebat:

Care este adevaratul nume a lui "nini" (ninina gomez)?

Răspuns Câştigător
| me a răspuns:

Numele complet si corect este María Florencia Bertotti Baleirón dar toata lumea ii spune Florencia Bertotti.
sper ca te-am ajutat.
bafta.

8 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Adevaratul nume al actritei este Florencia Bertotti.Si mai multe informatii gasesti aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Florencia_Bertotti :*
fundita?:x

| DennyxD a răspuns:

Numele actritei este Florencia Bertotti.Mai multe informatii gasesti pe site-ul asta:http://ro.wikipedia.org/wiki/Florencia_Bertotti :*

funda?:)

| pinkflower a răspuns:

Este Florencia Bertotti. Uite aici poze cu ea http://www.google.ro/......tp?/images

Iti spun tot ce stiu despre ea.

María Florencia Bertotti Baleirón, cunoscută ca Florencia Bertotti, (n. 15 martie 1983) este o actriță și cântăreață argentiniană. Este cunoscută mai ales pentru rolul principal din filmul Nini.

S-a născut la Buenos Aires în 1983. A debutat pe scenă de la 12 ani și a interpretat diverse roluri în film și teatru.
În perioada 2006 - 2010, a fost căsătorită cu Guido Kaczka, alături de care a fost producător executiv al serialului menționat. În prezent se află într-o relație cu Federico Amador, unul dintre actorii principali ai aceluiași film.

În 1998 a fost nominalizată în cadrul Argentine Film Critics Association Awards pentru rolul Aneta din filmul El faro. În 2004 a fost nominalizată pentru rolul Florenciei din filmul Floricienta pentru premiile Martín Fierro și respectiv Clarín, pentru primul dintre ele fiind nominalizată și în anul următor.
Pentru rolul Valeriei din Son amores obține doi ani consecutiv, în 2002 și 2003, premiul Martín Fierro, iar în 2003 premiul Clarín.

Pupici de la mine. Sper ca te-am ajutat.

| Rooooooooooxi a răspuns:

In serial pe ea o cheama nina gomez dar in realitate Maria Florencia Bertotti Baleiron dar toti ii spun Florencia Bertotti
sper ca te-am ajutat pa-pa

| ღღkคrinค19ღღ a răspuns:

Buna,
Pe ea in serial o cheama Nina Gomez dar toti ii spun Nini, dar in realitate o cheama María Florencia Bertotti Baleirón.
Daca vrei sa afli despre ea mai multe uite:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Florencia_Bertotti
Sper ca ti-am fost de ajutor, vizionare placuta la nini si numai bine!
Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall!
pai kv cu berroty floreci beroty. prk thinking
sper ca n`am un rasp naspa! da daca... nu`i nimicwinking
papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum?
nu stii care ese numele lui nini?
doamne! numele ei este florencia bertotti

| oanamk22 a răspuns:

María Florencia Bertotti Baleirón, cunoscută ca Florencia Bertotti.