| dragomiralinmarius a întrebat:

Care este cea mai eficienta metoda de a scoate guma lipida de pantaloni, blugi, camasa ( am patit-o eu aseara in masina unui prieten, mi s-a lipit de camasa... ). Deci ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Pune haina lipicioasa intr-o plasa si las-o in frigider pana cand guma ingheata si apoi o poti da jos.
sau
Calca sau roaga-ti mama sa calce haina pe dos. IncAlzita si moale, guma se poate desprinde.
Eu nu am incercat, nu am avut un eveniment cu haina lipicioasa. Sper doar sa poti indeparta de pe camasa.
Succes!

5 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Good luck tongue

| alonet a răspuns:

Foarte fin cu ceva dizolvant, acetona, diluant, benzina usoara de preferat daca e colorata, oricum foloseste acestea doar pentru guma de mestecat nu pentru toata camasa happy

| chupachups1234 a răspuns:

N-o calca cu fieru ca o topesti laughing Eu am auzit ca daca o bagi la congelator se ia.hee hee

| d3utzsa a răspuns:

Am auzit ca se ia daca o calci cu fierul de calcathee hee

acum nu stiu daca e adevaratlaughing

nu am incercathappy

doar am auzit:d

| dragomiralinmarius explică:

O sa incerc maine faza cu inghetarea gumei. Sa vedem daca o sa mearga. Wish me luck. Multumesc de raspunsuri.