| aиdяaaa●• a întrebat:

Care este cea mai frumoasa amintire a voastra?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Toate amintirile mele se leaga de persoane nu de locuri/obiecte. E de ajuns sa aud un nume rostit in graba ca sa imi trezeasca tot felul de amintiri.Placute.Cele neplacute, duca-setongue

| Bacemi a răspuns:

Cele mai frumoase amintiri se leaga de prima iubire dar si de anumite aspecte ale relatiilor ce i-au urmat.

| Vizitiul a răspuns:

Copilaria, care persista in sufletul si-n mintea mea.

| Carlaaa a răspuns:

Momentele in care ma intelegeam bine cu tatal meu, momentele in care mergea cu mine de mana pe strada si ma plimba prin parc si peste tot, momentele in care daca ma certa venea la mine si spunea ca ii pare rau si ca are incredere deplina ca voi reusi tot ce imi propun indiferent daca imi sta chiar el in cale ...Si acum ii aduc aminte ca mi-a zis ca are incredere in mine, ca daca el se opune in privinta a ceva ce eu stiu ca pot face, voi reusi mereu.
Imi este dor de acel tata care avea grija sa nu mi se intample nimic, care imi spunea ca ma iubeste si ca sunt fetita lui.
Desi e acelasi, e diferit.
Astea sunt cele mai frumoase amintiri ale mele, care intr-o singura amintire este : amintirea vremurilor in care am simtit ca ma iubea.

| AlexSala a răspuns:

Relatia cu o persoana mai mare ca mine cu 9 ani. N'o sa uit niciodata, n'o s'o uit niciodata.

| MelissaAcalovschi13 a răspuns:

Când eram mică și mergeam la unchiul meu acasă și mă ridică în brațe și se juca cu mine, și ne jucam în curte cu pietricele la fântâna lui și alergam prin curte și bunicii cu căruțul după mine?❤️