| Mirabela_6911 a întrebat:

Care este cea` mai haioasa intamplare petrecuta de voi in timpul adolescentei[generala/liceu/facultate].
Imi lipsesc momentele astea.
Dau fundita la cele mai multe si frumoase intamplari.:*!

Răspuns Câştigător
| SlowLikeSnow a răspuns:

Cand m-a prins diriga manacand inghetata la franceza.
cand ne-a pus profa de sport sa stam in maine si ma apucat de pantaloni si s-a vazut o parte buna din chilotilaughing
cand mi-a bagat un coleg zapada in chilotilaughing

cand am fost la furat de cirese si au venit "stapanii" si saream toti de pe case da am avut noroc ca nu si-a rup niciunul nimiclaughing

cand am vazut-o pe profa de geografie cum a cazut pe gheatalaughing

cand eram in fusta si erau 2 colegi pe sub banca "poate vedeau ei ceva"laughing si a intrat diriga in graba si ei nu au observat si eu dadeam din picioare si ziceam incet "diriga, diriga" si dadeam din picioare si ei cand sa se ridice au dat cu capu' de banca da cat era diriga de grabita nici n-a avut timp sa observe si noi nu mai puteam de ras da ne-am abtinutrolling on the floor

odata la biologie "in fata mea era o colega care statea pe ghiozdanlaughing si profa zice "florentina baga-ti ghiozdanul in banca " da un coleg "lasati-o doamna ii place ca are sticla sub fund" laughing si a inceput si doamna sa radalaughing

cand ma alerga un baiat si s-a impiedecat si ca cazutlaughing

cand ma tinea o prietena de spate si eu stateam cracanate pe un picior de al ei si o o colega ma tragea de maini (eu lasandu-ma pe spate pana la jumate) si ma tragea un coleg de celalt picior si era sa cad dar am avut noroclaughing

cand am avut o testare la mate in care toti am avut note proaste, zicea diriga dupa ce ne-a dat testarile "mai bine de jumatate din clasa a luat note mici" si pe mine ma bufnit rasu' la care ea "da ti se pare amuzant Ionela?" si eu am zis o minciunica da bine ca m-a crezutlaughing

cand m-au apuscat 2 colegi de ambele picioare si m-au ridicat iar eu m-am prins de bluza unui coleg care trecea ca altfel cadeam in caplaughing

cam atat imi amintescbig grin

3 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

In liceu (clasa a IX-a), am avut un profesor de logica batran si bolnav (ceva cu spatele avea si mergea mai cocosat). El obisnuia ca in fiecare ora sa predea si ora urmatoare sa ne asculte (pe cativa dintre noi). Noi, colegii, am aflat de la clasele mai mari ca ei scriau pe tabla lectia si cand venea momentul sa ii asculte, elevii citeau de pe tabla. Normal ca si noi am facut la fel si ne dadea 8 si 9. laughing
Sunt multe momente haioase din liceu, mai ales in clasa a IX-a, atunci a fost viata.
In generala, puneam mana pe carte, nu prea aveam timp de glume, trebuia sa invatam pentru capacitate si voiam neaparat sa-l iau si sa ajung la liceu.

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa a 6 a mergeam pe hol cu o prietena si dam de profa de franceza.
Totu bine si frumos pana la salutu meu pentru ca inconstienta. m-am inchinat la earolling on the floor)laughing).

| Mihai-Cîmpan_Vasy_2001 a răspuns:

Cand eu si colegii mei eram singuri intr-o ora si ascultam muzica pe telefon ( tare ) si a intrat directorul si muzica a continuat sa cante ( poate n.a auzit, dar e imposibil )laughing