| Kimy_8371 a întrebat:

Care este cel mai bun profil dintre Stinte-ale-naturii si Mate-Info-Intensiv?

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

Buna,

Depinde mult de ce fel de inclinatii ai...

La Stiinte ale naturii se va pune accentul mai mult pe Fizica, Chimie si Biologie... Informatica se face la nivel de "incepator"... ceea ce iti foloseste dar nu te ajuta cam cu nimic daca vrei sa iti continui studiile post-liceale la un profil de informatica (cum ar fi, spre exemplu, Automatica).

Unul dintre posibilele avantaje la Mate-Info este ca ai sanse mai mari sa inveti o engleza "a la" carte, inveti mai mult, poti sa dai anumite teste (cum ar fi Cambridge-ul si multe altele) fara a mai face alte pregatiri suplimentare (cat si costisitoare), bineinteles, daca te tii de treaba tongue.
La Mate-Info veti face mai multa informatica, Fizica cam la fel dar mai putina Chimie si Biologie.

4 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Mate -Info daca vrei sa ajungi ceva in viata

| maryy a răspuns:

Mate-Info Intensiv.Te va ajuta mult.

| buterfly a răspuns:

Clar ca mate-info...Eu sunt la mate-info si ma bucur ca am facut aceasta alegere chiar daca este putin mai greu si profii se asteapta la mult mai mult...
Eu zic sa mergi pe mate-info ca e cel mai bun profil!
Succes!:*

| madda9588 a răspuns:

Cu siguranta mate-info(intensiv). Eu sunt la profilul asta si sunt sigura ca o sa ma ajute mai departe, dar in acelasi timp sunt si asteptari foarte mari( din partea profesotilor, colegilor chiar). Bafta.