| El3nuTzZa_3230 a întrebat:

Care este cel mai usor mod de a retine ceva. o lectie cum ar fi.
si in cat timp ati putea?

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu ma plimb prin camera si citesc cu voce tare lectia, sau o scriu pe un caiet de cate ori e nevoie pentru a o retine.:* fiecare persoana are un mod diferit de a invata...

| M3HappyKid a răspuns:

Mananca ciocolata inaintewinking

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

O repeti de mai multe ori cu voce tare sau inventezi un cantec s-o tii minte(cel putin lucrurile importante din ea). In jumatate de ora sau intr-o ora esti gata. Eu cam asa invat o lectie intr-o ora, o jumatate de ora.