| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica intrebare! Cum as putea sa retin mai usor anii de la istorie? Am o lectie grea cu Stefan cel Mare(3-4 pag de caiet studentesc crying )si nu pot nici sa ma apuc, fiindca eu retin greu anii, ma inccurc.As vrea niste metode(pe care le-ati aplicat si voi si care merg) de a-i retine un pic mai usor, gen asociere cu alte numere familiare...si nu mai stiu...crying Va rog, ajutati-ma!

1 răspuns:
| tinaHd a răspuns:

Pai poti sa retii de ex a domnit 5 ani te gandesti la nr 5. stai la ap nr 5 si asa retii mai usorhee hee:*