| HandsOfTime a întrebat:

Care este diferenta dintre fantome si moaste?

3 răspunsuri:
| Gstefan a răspuns:

Fantomele, sunt reziduri spirituale ale oamenilor care au fost. Moastele sunt o chestie groteasca dar care unii oameni le cred minuni, ajungand pana la venerarea lor.

| papcik a răspuns:

Fantomele sunt asa-zisele "spirete nelinistite " iar moastele sunt bucati din corpul sfintilor care datorita puterii lui D-zeu au ramas intacte! happy ( adica nu au putrezit )

| strengaritzza a răspuns:

Fantomele sunt spirite, iar moastele sunt trupurile celor care sunt crezuti sfinti.
De exemplu, Sfanta Parascheva.