| mois a întrebat:

Care este diferenta dintre prieten/iubit/amant/sot/barbat? ce inseamna mai exact fiecare pentru.voi de exemplu? sau ce ar trebui sa insemne de fapt?

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Prietenul este acea persoană care îţi este alături la bine şi la greu.
Iubitul este persoana cu care te afli într-o relaţie.
Amantul este acela cu care întreţii relaţii sexuale fără a fi căsătorit/ă cu acesta.
Soţiorul este fiinţa iubită şi adorată cu care ţi-ai unit destinul prin Sfânta Taină a Cununiei.
Bărbatul este cel care are vârsta de minimum optisprezece ani.

| IoIo11 a răspuns:

Prieten - persoana care te ajuta cand ai o problema si e acolo langa tine.
Iubit - un partener pentru care ai un sentimet aparte, dar pe un termen mai scurt sau mai lung in caz de devine sot
amant - cealalta persoana din viata te, pe langa iubit, sot cu care faci anumite prostioare laughing deoarece iubitul/sotul te neglejeaza sau nu e atat de bun la ce vrei tu sa fie laughing
Sot - este partenerul cu care te-ai decis sa iti traiesti toata viata sau o mare parte din ea, cu care vrei sa ai copii si cu care te simti fericita si implinita!
La barbat nu inteleg ce vrei sa zici!
Sper ca te-am ajutat laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Barbat: orice persoana care are un penis si care are peste 18 ani ca pana atunci e baiat.
- Prieten: o persoana care iti e alaturi si care-n momentele grele se va face ca nu te cunoaste.
- Iubit: persoana pe care ar trebui sa o iubesti si sa te iubeasca.
- Amant: o persoana cu care iti inseli sotul.
- Sot: unul suficient de fraier incat a zis "da".

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Prieten e acea persoana care te intelege,nu te judeca si iti e mereu alaturi cand ai nevoie de cineva;
Amantul e persoana aia in bratele careia te arunci cand simti ca esti neglijata de sotul tau, cand ai nevoie de o ''anumita'' consolare, intelegi ce vreau sa spun laughing;
Sotul e barbatul ales de inima ta, cel care ar trebui sa-ti fie alaturi pana la sfarsit, care ar trebui sa te iubeasca si sa pretuiasca mereu;
Si barbat, hmm...pai nu stiu cum sa zic laughing persoana de sex opus care vede lumea si viata din alt unghi in comparatie cu noi femeile.
Sper ca ti-am fost de folos! O zi buna! :*