| anonim_4396 a întrebat:

Cand un barbat iti spune "vorbim" ce vrea sa insemne de fapt? Am avut o discutie cu fostul meu prieten si mi-a spus "vorbim" si ca asta nu inseamna ca o sa vorbim cum faceam inainte cand am fost impreuna. Oare e doar parerea mea sau nu mai vrea sa fie cu mine?

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E doar o amanare a ceea ce ar vrea sa iti spuna! Poate ca nu a gasit momentul in care sa ti-o spuna! Dar el cum se comporta? Si tu mai ales ca ii zici deja fostul meu prieten spune multe! Dar timpul e rezolva pe toate, tu mai vrei sa fii cu el?

| oanairi a răspuns (pentru superdorex):

E distant, am vorbit dupa 1 luna jumate doar vreo 5 minute si mi-a spus ca vorbim cand l-am intrebat daca mai vrea sa incercam sa reluam relatia. Preferam un da sau nu...

| superdorex a răspuns (pentru oanairi):

Hmmm, atunci e bine sa iti indrepti privirea spre altcineva, unii nu au nici macar curajul sa iti spuna in fata adevarul sunt lasi, si se cred mari barbati...sunt plini de ei dar nu au inima, nu au nimic! Sigur nu te merita, se vede ca tu esti o fata deosebita, si meriti mult mai mult decat acest individ, fruntea sus viata e frumoasa, mergi inainte si nu te uita in urma, timpul ii va arata ca a gresit in privinta ta, dar va fi prea tarziu! pa si ai grija de tine!

| oanairi a răspuns (pentru superdorex):

Multumesc! happy Incerc sa merg mai departe cu ganduri poztive si mult optimism, desi imi va fi greu pentru ca-l iubesc. Poate sunt copila cum spune el, mai ales ca nu am experienta in ceea ce priveste relatiile, am trecut de mult de varsta adolescentei, insa nu cred ca-i un lucru atat de grav si cu rabdare si intelegere ma ajuta sa ma maturizez din acest punct de vedere alaturi de el.

| superdorex a răspuns (pentru oanairi):

Sunt sigur ca vei razbi si vei merge mai departe! Daca el nu te va intelege, va pierde o fata deosebita! mult noroc!

| harciog a răspuns:

Adeca vechiul proverb;"Vorba multa, saracia omului".In momentul cind se vorbeste mult inseamna ca se face putin.Deci el este constient ca va face cit mai putin in ce te priveste.De vorbit ma-sa pe gheata, cit cuprinde.

| georiana a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ce e in mintea lui si ce vrea sa spuna cu asta...dar eu cred ca este o vorba care denota indiferenta, dar nu am de unde sa stiu sigur. nu poate nimeni sa te asigure daca te vei impaca cu el sau nu.