| Geanina1895 a întrebat:

Care este diferenta dintre tarani si orasenithinking
scuze categoriabig grin

4 răspunsuri:
| superDezastrul a răspuns:

Buna, ce diferenta sa fie? decat ca taranii stau la tara adica intr-un sat iar orasenii stau in oras. happy

| ellalove a răspuns:

Tarani nu sunt la curent cu toate trendurile pe care le stiu oraseni. Oraseni au bune maniere ''cica'' si stiu sa se comporte in societate.pe cand un taran e el insusi si nu ii pasa daca se face de ras sau nu.si nu trebuie neaparat ca un taran sa traiasca la tara sunt foarte multi si aici in oras.si ce coincidenta sunt chiar aceia care se cred orasenihee hee

| kleorys a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...taranii locuiesc la tara au gospodarii, animale etc. iar orasenii sunt oamenii de la oras care locuiesc la blocuri...E diferenta si nu e deoarece si oamenii de la tara au meserii la fel ca si cei de la oras, deoarece si eu locuiesc la tara. :-)La tara e aer curat de munte. Eu locuiesc la tara in zona de munte. Sper sa te ajute big grin Fundita?; x