| Soryy a întrebat:

Care este diferenta intre telefoanele android si symbian? Care este mai bun?big grin

Răspuns Câştigător
| HappyX a răspuns:

Android-ul si symbian-ul sunt siteme de operare, asa cum este windows-ul pentru calculator. android este mult mai bun (parerea mea) deoarece este open-source, adica oricine poate sa faca programe, jocuri, aplicatii pentru el. in schimb toate aplicatiile pentru symbian trebuie verificate si apar mult mai greu sau nu apar deloc. personal, detin un Samsung Galaxy S, telefon care ruleaza pe android si iti pot garanta ca este cel mai bun sistem de operare pentru telefoanewinking

1 răspuns:
| JuLLiaN a răspuns:

Eu am un telefon Android si mi se pare destul de ok.
Un coleg de al meu are unul symbian dar nu este prea multumit de el.
Alt ceva nu stiu ce sa-ti spun...