| StrangerInAStrangeLand a întrebat:

Care este filozofia voastra de viata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=W4siWwd-Dzo
Fiind în stilul grunge, un stil mai dezordonat, cu chitare dezacordate, iar cântecele interpretabile de cele mai multe ori, pot să spun că mă identific.
Filosofia mea de viață e să lași normele sociale la o parte (să știi de ce faci așa, nu pentru că „așa e bine și moral"), să fii fericit cu tine însuți, să acționezi după raționament, să nu te lași supus sau făcut mai mic decât ești.
Mai ales, să ai o mentalitate originală.
E cel mai ușor să urmezi o mentalitate standard: „familie, copii, cât mai mulți bani".
Consider că și morala e importantă, iar pentru mine înseamnă să nu faci rău altuia pentru nimic.
Fii conștient că ești om și ai nevoi.
Nu te încadra în niște tipare. Poate al tău e mai bun. Ai grijă de tine.

| StrangerInAStrangeLand explică (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate! P.S imi place Nirvana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrangerInAStrangeLand):

Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

'Când mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni, dacă cineva te deranjează, roagă-l să se oprească, iar dacă nu se oprește, distruge-l.' Mare om, mare caracter!
'No music, no life!'

| DomnişoaraClannad a răspuns:

Totul sau nimic.

| andreea9701 a răspuns:

Totul vine de la sine

| Meaningful a răspuns:

Traiesc doar intr-un prezent in care sunt, ofer si imbratisez iubirea.