| ukukuku a întrebat:

Care este importanta votului? Funda

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Toti sunt maimte fara creier decat sa votez unul pe care il preocupa altceva decat binele tarii mai bine nu votez deloc.
Nu ai ce sa alegi cam asta e adevarul, pe oricine alegi tot nu se va schimba nimic.
Nu as fi impotriva lui as fi impotriva celor de pe liste de vot.

| Aleqa a răspuns:

Votul iti poate aduce un lucru impotriva ta sau in favoarea ta.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Atunci cand votezi alegi pe cineva pe care il consideri tu a fi un bun conducator al unei institutii, al unei tari, al unei scoli.

| oty2001 a răspuns:

N-are nici o importanta.
daca votul ar schimba ceva ar fi declarat ilegal.
Dar se zice ca asa iti exprimi parerea despre cine ai vrea sa castige conducere tarii/orasului/judetul.

| Flaviia16 a răspuns:

Votul are o importanta prin faptul ca-ti da ocazia sa alegi ce crezi tu ca e mai bine pentru tine happy Chiar daca in urma unui vot nu iese ce ai vrut tu, conteaza ca ai avut initiativa si ca totusi ai facut ceva pentru asta

| AnKa76 a răspuns:

Prin vot iti arati parerea, fara ca cineva sa stie, cum consideri tu.