| RAY a întrebat:

Eu am impresia ca nu se valorifica importanta votului, de ce si-a pierdut importanta votul?

Sigur nu este cel pe care il dorim noi.
Nu mă prea interesează cine iese.
Nu stiu, sa iasa oricine.
Noi votam, dar castigator iese cel cu punctaj mai mare.

Aici nu este vorba despre votul politic https://www.tpu.ro/......categoria/

votul este cea mai importanta unealta a democrației

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Votul nu conteaza, ca daca ar conta n-ai mai fi lasat sa votezi.
Nu e nici o democratie, votezi din mafiotii care-i pun ei pe liste.
Adica oricine ai vota, e tot aia.

Toti sunt de dreapta, iar dreapta prin doctrina nu tine cu omul de rand.
Uite-te la Suntserios de aici, e de dreapta.
Daca te uiti in ce zice, nu zice nimic pro omul de rand, tine voalat cu bogtasii.

Cica zice, de ex impozitele la case la amarati e mic, dar impozitul de la patroni care e tot mic (ca sa se imbogateasca mai tare, suntem singura tara din UE cu impozit plafonat procentual, ne-a impus UE tacit ca firmele lor sa faca averi), de ala nu discuta.

E, astia ai pe liste, doar de astia.

Alta faza "daca nu ai bani du-te la tara", dar a uitat sa zica in mizerie, ca daca nu ai bani aici nu o sa ai nici acolo de utilitatile scumpe.
Exact asa gandea si Catarama care era de dreapta.
"Privatizam spitalele ca statu nu stie sa o faca".

N-a zis "vom avea noi grija ca statul sa o faca exemplar".

Nu zice "pai conducatorii sa asigure un trai bun ca omu sa aiba bani pe munca lui, ca de aia ii platim".

De aia votul nu conteaza.