| INeverStopLoving a întrebat:

Care este metoda prin care scapati de depresie? Detaliati mult.

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Buna! Depresia este ceva groaznic si leacul pentru,, vindecare" este doar compania permanenta a cuiva drag, care te face sa uiti. De multe ori depresia apare dintr-o mare veste proasta(deces, operatie...). Sunt si tratamente medicamentoase dar compania este cea mai buna. Lucruri care sa nu te faca sa iti reamintesti de absolut nimic de cauzarea depresiei. Fara vointa, credinta in Dumnezeu iti spun ca nu se poate rezolva. Si bunica mea a suferit o depresie deoarece l-a gasit mort pe bunicul meu si alte chestii groaznice. Ea a trecut petrecand foarte mult timp cu familia mea si prietenii dansei, tratament medicamentos, credinta in Dumnezeu, voina. Asta a ajutat-o. Daca tu sau altcineva a suferit o depresie doresc numai bine si putere si credinta de a trece de aceasta. Sper ca te-am ajutat!
Un an nou fericit cu multa sanatate si tot ce iti doresti!
Cu drag si stima, Ioana!

4 răspunsuri:
| silence a răspuns:

Daps melodia asta
http://www.youtube.com/watch?v=snVFPJIlEyQ
este melodia mea si a prietenului meu

:x

| bd a răspuns:

Orice de la evanescence

| alexya_8105 a răspuns:

Uneori doar printr-o iesire in aer liber... uneori pe un joc pe calculator sau nu stiu printr-un telefon la cea mai buna prietena