| ralucaralu a întrebat:

Care este prima lectie la informatica in a9a? Adica, care sunt notiunile de baza si ce va invata in primele 1-2 ore? Sau unde pot gasi o prima lectie? O introducere in "lumea informaticii"...

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Când ai să primeşti manualele de clasa a 9-a după ce afli la ce liceu ai intrat atunci ai să poţi vedea exact care e prima lecţie şi vei avea şi după ce învăţa, mai aşteaptă. Baftă!

| claudia_7744 a răspuns:

Pai in prima lectie iti spune ce anume e un fisier apoi despre extensii care sa arate tipul fisierului! structura arborescenta a discului si apoi notiuni despre algoritm.
astea am invatat in primele 2 ore.
dupa te asigur ca e super aiurea.algoritmii aia sunt aiurea.si problemele cu ajutorul lor.sunt cam dificile.la inceput e simplu si daca pierzi o lectie ai pierdut totwinking. succes