| Ellapwpdwlce a întrebat:

Care este relatia din copii ( adolescenti ) si parinti in zilele noastre? Funda. happy

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Mai există vreo relație în zilele noastre? Aceasta este întrebarea mea!
Oricum mergem întâlnim adolescenți care se ceartă cu părinții lor, care consideră că știu mai multe despre viață decât cei ce l-au făcut.
Adevărul este că relația copil-părinte mereu a fost pusă într-o dificulatate din cauza timpului, a noii generații.

| snzpaul a răspuns:

Parerea mea este una destul de negativa.
Parintii au uitat ca sunt alte vremuri, tot timpul vor sa facem ce vor ei.
Ar trebui sa le fim recunoscatori, intradevari, ne-au dat viata, ne-au crescut si am ajuns in perioada in care nu ducem lipsa de aproape nimic, dar cu toate astea noi credem ca e prea putin si suntem egoisti.
Am vrea sa facem orice, dar ei nu vor.
Poate au dreptatea lor, poate se ascund multe rebelitati si prosti in lucrurile dorite si vor sa ne eviteze.

| SoulOnFire a răspuns:

In 3 cuvinte: nu prea buna

| GreenAlien a răspuns:

Una foarte proastă. În unele cazuri e copiilor - că nu ştiu să aprecieze ce au lângă ei, în alte cazuri e vina părinţilor - că nu şi-au educat odraslele cum trebuie.